Repozytorium – zbiory specjalne w wersji cyfrowej

Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować, że Instytut Północny im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie, wspólnie z Archiwum Państwowym w Olsztynie uruchomił repozytorium cyfrowe zawierające źródła do dziejów plebiscytu i ruchu polskiego na Warmii, Mazurach i Powiślu w latach 1920-1939. Projekt ten umożliwia przeglądanie, korzystanie i pobieranie dokumentów z repozytorium wszystkim użytkownikom. W zasobie repozytorium znajduje się m.in. prasa polska i niemiecka, dokumenty urzędowe oraz relacje. Repozytorium zawiera materiały ze Zbiorów Specjalnych Instytutu Północnego im. W. Kętrzyńskiego, Archiwum Państwowego w Olsztynie oraz Archiwum Akt Nowych w Warszawie. W chwili obecnej w bazie znajduje się ponad 500 plików. Jest ona stale aktualizowana.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką plebiscytu oraz dziejami ruchu polskiego na Warmii, Mazurach i Powiślu do korzystania z zasobu repozytorium.

Aby przeglądać zbiory repozytorium należy w menu „Biblioteka” wybrać zakładkę „Repozytorium” lub wpisać do przeglądarki adres http://repo.ip.olsztyn.pl/

Dokumenty zgromadzone w Repozytorium można wyszukiwać za pomocą „Kategorii dokumentów”, gdzie zamieszczono dokumenty w grupach tematycznych. Można także używać przeglądarki z menu „Wyszukiwanie”.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial