Konkurs historyczny

Instytut Północny im. Wojciecha Kętrzyńskiego wraz z Kuratorium Oświaty w Olsztynie serdecznie zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego do udziału w Konkursie historycznym „Budowa Niepodległej”. Konkurs wpisuje się w działania związane z obchodami 100. rocznicy plebiscytu na Warmii i Mazurach. Celem konkursu jest m.in. pogłębienie wiedzy historycznej uczniów szkół ponadpodstawowych, popularyzacja wiedzy na temat walki o kształt odrodzonej Rzeczypospolitej, w tym walki o polskość Warmii i Mazur, budzenie i utrwalanie dumy z dziedzictwa narodowego, kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży.
Szczegółowe informacje na temat zasad udziału w konkursie, jego przebiegu i przewidzianych nagród znajdują się w regulaminie.
Serdecznie zapraszamy do udziału!

Regulanim konkursu

Oświadczenie klauzula informacyjna