O Nas

Kim jesteśmy:

Instytut Północny im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie jest państwową instytucja kultury powstałą z przekształcenia Ośrodka Badań Naukowych im. Wojciecha Kętrzyńskiego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na mocy ustawy z dnia 6 grudnia 2018 r. o zmianie ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej (Dz. U. 2019, poz. 115)

 

Instytut Północny jest kontynuatorem dziedzictwa i tradycji Ośrodka w zakresie badania oraz upowszechniania wiedzy o historii i dziedzictwie ziem dawnych Prus, w szczególności obszaru Polski północno-wschodniej.

 

Nasze cele:

Tworzenie i rozwijanie podstaw naukowych dla rozwoju wiedzy o historii i dziedzictwie kulturowym regionu, ich upowszechnianie oraz inicjowanie i realizacja projektów służących tym celom.

 

Jak działamy:

– Prowadzimy badania naukowe dotyczące przeszłości i dziedzictwa regionu we współpracy z instytucjami krajowymi i zagranicznymi.

– Gromadzimy, przechowujemy i sprawujemy wszechstronną opiekę nad zbiorami naukowymi dotyczącymi historii i dziedzictwa Warmii i Mazur.

– Prowadzimy działalność dokumentacyjną, informacyjną oraz wydawniczą, w postaci książek naukowych i popularnonaukowych, czasopism

(Komunikaty Mazursko-Warmińskie oraz Regiony i Pogranicza)

– Organizujemy i realizujemy projekty edukacyjne, konferencje, spotkania i wystawy

– Realizujemy programy stypendialne i dotacyjne

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial