Instytut Północny im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Olsztynie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu z pasjonatem historii, generałem Związku Piłsudczyków RP, prezesem Okręgu Związku Piłsudczyków w Lidzbarku Warmińskim Józefem Zyskiem.
Na spotkaniu gość Instytutu przybliży Państwu historię reprezentowanego przez niego stowarzyszenia, opowie o działalności Izby Pamięci Marszałka Piłsudskiego w Rogóżu k. Lidzbarka Warmińskiego oraz przedstawi kilka ciekawostek dotyczących postaci marszałka Józefa Piłsudskiego. Zebrani będą mieli także okazję obejrzeć niektóre eksponaty z Izby Pamięci.
Prelekcja Józefa Zyska rozpoczyna serię spotkań ze stowarzyszeniami o profilu historyczno-kultularnym działającymi na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
Spotkanie odbędzie się 5 grudnia br. (czwartek) w siedzibie Instytutu Północnego im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie przy ul. Partyzantów 87 (sala na parterze). Początek o godz. 17.