Strona wymaga przeglądarki internetowej obsługującej Javascript. This site requires Javascript.
Biuletyn Informacji Publicznej IPKomunikaty Mazursko-Warmińskie
Zasoby
Wystawy

Warmia Mikołaja Kopernika

Wystawa

Filmy

FILM Spuścizna

Mazurzy. Szczytno. Plebiscyt 1920. Bogumił LInka. Fryderyk Leyk. Polski Kloss. Opowieść o mazurskim rodzie Leyk. Trzy pokolenia mazurskich działaczy: Gottlieb, Fryderyk, Emil, Wiktor Marek przedstawione w opowieści rozgrywającej się na przestrzeni 120 lat. W tle historia ludu mazurskiego, który w ciągu 80 lat został zredukowany z kilkuset do kilku tysięcy. To także historia ziem potocznie nazywanych Mazurami.

Filmy

FILM Żurawscy z Kajn

Żurawscy. Warmia. Kajny. Brąswałd. Alfons Żurawski. Stanisław Żurawski. Ksiądz Barczewski. Opowieść o warmińskiej rodzinie Żurawskich i tragicznych losach pięciorga jej członków w okresie II wojny światowej i początkach komunizmu w Polsce.

Filmy

FILM Odnalezione przeznaczenia

Władysław Ogrodziński. Reporter. Pisarz. Działacz. Łyna. Kajaki. Powojenna historia Warmii. Opowieść filmowa o Władysławie Ogrodzińskim jednym z pionierów powojennego reportażu na Warmii i Mazurach

Filmy

FILM Pieniężni

Film opowiada historię rodziny Pieniężnych z Olsztyna; wydawców Gazety Olsztyńskiej, społeczników, działaczy ruchu propolskiego w Prusach wschodnich i współpracowników polskiego wywiadu.

Wystawy

Olsztyńska Solidarność 1980-2020

Wystawa