Strona wymaga przeglądarki internetowej obsługującej Javascript. This site requires Javascript.
Biuletyn Informacji Publicznej IPKomunikaty Mazursko-Warmińskie
Obchody 185 rocznicy urodzin Wojciecha Kętrzyńskiego (Kętrzyn 2023)
 Opublikowano: 2023/07/12
Zdjęcie Główne

W poniedziałek 11 lipca w Kętrzynie odbyły się uroczyste obchody 185. rocznicy urodzin Wojciecha Kętrzyńskiego, patrona miasta oraz Instytutu Północnego.

Z tej okazji na Placu J. Piłsudskiego, pod pomnikiem Wojciecha Kętrzyńskiego delegacje władz oraz instytucji miejskich złożyły kwiaty, a następnie w sali sesyjnej kętrzyńskiego ratusza odbył się wykład prof. dr. hab. Stanisława Achremczyka - Prezesa Towarzystwa Naukowego im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie pt. „Mazurski Świat Wojciecha Kętrzyńskiego”.

W uroczystościach uczestniczyła dr Marcelina Zaniewska, pracownik Działu Upowszechniania i Projektów Kulturalnych Instytutu Północnego. Wydarzenie to część projektu realizowanego w ramach Programu Niepodległa "Powstanie Styczniowe 1863-1864" pt. "Kętrzyński - odnaleziona polskość w zniewolonej Polsce".

Projekt jest realizowany we współpracy Instytutu Północnego z Archiwum Państwowym w Olsztynie, Miejską Biblioteką Publiczną w Giżycku, Towarzystwem Naukowym im. W.Kętrzyńskiego oraz Miejską Biblioteką Publiczną w Kętrzynie.